DIRTSP82110A
Manufacturer:
Crouzet
Part Number:
DIRTSP82110A
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
CRNT CTRL RLY, RELIANCE, 110VAC
Manufacturer :
Crouzet
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 250VAC
Delay Time :
0.1 Sec ~ 10 Sec
Mounting Type :
DIN Rail
Output Type :
Relay
Product Status :
Obsolete
Trip Range :
3.5 ~ 70.7mA, 0.035 ~ 7.07A
Trip Status :
Energized High
Type :
Current Sensing AC
Voltage - Supply :
110VAC