LWRL230A
Manufacturer:
Crouzet
Part Number:
LWRL230A
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
CONTROL RELAY PHASE 3X230VAC
Manufacturer :
Crouzet
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 250VAC
Delay Time :
Fixed, 2 Sec
Mounting Type :
Socketable
Output Type :
Relay
Product Status :
Obsolete
Trip Range :
160 ~ 480V AC
Trip Status :
Energized High
Type :
Phase Loss, Phase Sequence, Voltage Sensing AC
Voltage - Supply :
230VAC