MAR120AAAD
Manufacturer:
ATC-Diversified Electronics
Part Number:
MAR120AAAD
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
MAR SERIES MOTOR AUTO-RESTART RE
Manufacturer :
ATC-Diversified Electronics
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 120VAC
Delay Time :
2 Sec ~ 120 Sec
Mounting Type :
Socketable
Output Type :
Relay
Product Status :
Active
Trip Range :
70 ~ 100V AC
Trip Status :
Energized High/Low
Type :
Voltage Sensing AC
Voltage - Supply :
120VAC