RM1XA315
Manufacturer:
Schneider Electric
Part Number:
RM1XA315
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
ELECTRO MAGNETIC RELAY
Manufacturer :
Schneider Electric
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
315A @ 600VAC/600VDC
Delay Time :
No Delay
Mounting Type :
Chassis Mount
Output Type :
Relay
Product Status :
Active
Trip Range :
250 ~ 800A AC/DC