VBA-208-AFN
Manufacturer:
ATC-Diversified Electronics
Part Number:
VBA-208-AFN
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
VBA SERIES SINGLE PHASE MONITORI
Manufacturer :
ATC-Diversified Electronics
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 240VAC
Delay Time :
0.05 Sec ~ 0.5 Sec
Mounting Type :
Chassis Mount
Output Type :
Relay
Product Status :
Active
Trip Range :
187 ~ 229V AC
Trip Status :
Energized High/Low
Type :
Voltage Sensing AC
Voltage - Supply :
208VAC