CBA-120-ALE-1
Manufacturer:
ATC-Diversified Electronics
Part Number:
CBA-120-ALE-1
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
CBA SERIES AC CURRENT BAND MONIT
Manufacturer :
ATC-Diversified Electronics
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 120VAC
Delay Time :
0.03 Sec ~ 1 Sec
Mounting Type :
Chassis Mount
Output Type :
Relay
Product Status :
Active
Trip Range :
0.2 ~ 1A AC
Trip Status :
Energized High/Low
Type :
Current Sensing AC
Voltage - Supply :
120VAC