VBA-120-AFA
Manufacturer:
ATC-Diversified Electronics
Part Number:
VBA-120-AFA
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
VBA SERIES SINGLE PHASE MONITORI
Manufacturer :
ATC-Diversified Electronics
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 240VAC
Delay Time :
0.05 Sec ~ 0.5 Sec
Mounting Type :
Socketable
Output Type :
Relay
Product Status :
Active
Trip Range :
90 ~ 150V AC
Trip Status :
Energized High/Low
Type :
Voltage Sensing AC
Voltage - Supply :
120VAC