SLJ-440-ALE
Manufacturer:
ATC-Diversified Electronics
Part Number:
SLJ-440-ALE
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
SLJ SERIES PHASE SEQUENCE UNDER
Manufacturer :
ATC-Diversified Electronics
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
3A @ 600VAC
Delay Time :
2 Sec ~ 8 Min
Mounting Type :
Chassis Mount
Output Type :
Relay
Product Status :
Active
Trip Range :
430 ~ 480V AC
Trip Status :
Energized High/Low
Type :
Phase Loss, Phase Sequence, Voltage Sensing AC
Voltage - Supply :
440VAC