V4IM100AL20 24-240V AC/DC
Manufacturer:
TELE Controls, Inc.
Part Number:
V4IM100AL20 24-240V AC/DC
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
CURRENT LOAD SENSOR AND CT
In Stock:
6
Manufacturer :
TELE Controls, Inc.
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
8A @ 250VAC/24VDC
Delay Time :
No Delay
Mounting Type :
DIN Rail
Output Type :
Relay
Product Status :
Active
Trip Range :
0 ~ 100A AC/DC