SDV-FH6T AC100/110V
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
SDV-FH6T AC100/110V
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
VOLTAGE SENSOR RELAY SHUNT
Manufacturer :
Omron Automation
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 220VAC
Delay Time :
No Delay
Mounting Type :
Socketable
Output Type :
Relay
Product Status :
Active
Trip Range :
10 ~ 300V AC/DC
Trip Status :
Type :
Voltage Sensing AC/DC
Voltage - Supply :
100 ~ 110VAC