PBD-230-ALE
Manufacturer:
ATC-Diversified Electronics
Part Number:
PBD-230-ALE
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
PBD SERIES 3-PHASE SEQUENCE & VO
Manufacturer :
ATC-Diversified Electronics
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 240VAC
Delay Time :
0.1 Sec ~ 30 Sec
Mounting Type :
Chassis Mount
Output Type :
Relay
Product Status :
Active
Trip Range :
185 ~ 265V AC
Trip Status :
Energized High/Low
Type :
Voltage Sensing AC, Phase Sequence
Voltage - Supply :
230VAC