BVA1511/110VAC/10CPS
Manufacturer:
Trumeter
Part Number:
BVA1511/110VAC/10CPS
Category:
Panel Meters - Counters, Hour Meters
Description:
5D ELEMECH PRST CTR MRST 110VAC
Manufacturer :
Trumeter
Category :
Count Rate :
Display Characters - Height :
0.195" (4.95mm)
Display Type :
Ingress Protection :
Input Type :
Voltage
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
5
Operating Mode :
Up
Output Type :
Panel Cutout Dimensions :
Product Status :
Active
Reset :
Termination Style :
Screw Terminal
Time Format :
Type :
Time Counter (Hour Meter)
Voltage - Supply :
110VAC