H7BR-BWVP-AC24/DC12-24
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
H7BR-BWVP-AC24/DC12-24
Category:
Panel Meters - Counters, Hour Meters
Description:
COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT
Manufacturer :
Omron Automation
Category :
Count Rate :
30Hz, 1kHz, 5kHz, 10kHz
Display Characters - Height :
Display Type :
LCD - Black Characters, Green Backlight
Ingress Protection :
IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Input Type :
Voltage
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
6, 6
Operating Mode :
Up, Down, Command, Individual, Quadrature
Output Type :
Relay, Solid State
Panel Cutout Dimensions :
Square - 68.00mm x 68.00mm
Product Status :
Obsolete
Reset :
External, Front Panel, Programmable
Termination Style :
Screw Terminal
Time Format :
Type :
Batch, Preset, Totalizer
Voltage - Supply :
24VAC, 12 ~ 24VDC