MK1421/110VDC/35CPS
Manufacturer:
Trumeter
Part Number:
MK1421/110VDC/35CPS
Category:
Panel Meters - Counters, Hour Meters
Description:
4D ELEMECH CTR SPRCLIP MRST 110V
In Stock:
141
Manufacturer :
Trumeter
Category :
Count Rate :
Display Characters - Height :
0.160" (4.06mm)
Display Type :
Ingress Protection :
Input Type :
Voltage
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
4
Operating Mode :
Output Type :
Panel Cutout Dimensions :
Product Status :
Active
Reset :
Termination Style :
Time Format :
Type :
Totalizer
Voltage - Supply :
110VDC