FX6-100-240VAC
Manufacturer:
Autonics
Part Number:
FX6-100-240VAC
Category:
Panel Meters - Counters, Hour Meters
Description:
COUNTER TIMER 100-240VAC
In Stock:
1
Manufacturer :
Autonics
Category :
Count Rate :
Multiple
Display Characters - Height :
0.315" (8.00mm)
Display Type :
LED - Red Characters
Ingress Protection :
Input Type :
Voltage
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
6
Operating Mode :
Up, Down
Output Type :
Relay, Solid State
Panel Cutout Dimensions :
Square - 68.50mm x 68.50mm
Product Status :
Active
Reset :
External, Front Panel
Termination Style :
Screw Terminal
Time Format :
Multiple
Type :
Batch, Preset, Tachometer, Timer, Totalizer
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC