LC4HW-R6-AC240V
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
LC4HW-R6-AC240V
Category:
Panel Meters - Counters, Hour Meters
Description:
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Count Rate :
30Hz, 5kHz
Display Characters - Height :
Display Type :
LCD - Dual Color Characters, Backlight
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Input Type :
No Voltage
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
6, 6
Operating Mode :
Up, Down, Command, Individual, Quadrature
Output Type :
Relay (2)
Panel Cutout Dimensions :
Square - 45.00mm x 45.00mm
Product Status :
Active
Reset :
External, Front Panel
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)
Time Format :
Type :
Batch, Tachometer, Timer, Totalizer
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC