LC4H-R4-AC240VS
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
LC4H-R4-AC240VS
Category:
Panel Meters - Counters, Hour Meters
Description:
COUNTER LCD 4 CHAR 100-240V PNL
In Stock:
1
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Count Rate :
30Hz, 5kHz
Display Characters - Height :
Display Type :
LCD - Dual Color Characters, Backlight
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Input Type :
No Voltage
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
4, 4
Operating Mode :
Up, Down, Command, Individual, Quadrature
Output Type :
Relay
Panel Cutout Dimensions :
Square - 45.00mm x 45.00mm
Product Status :
Obsolete
Reset :
External, Front Panel
Termination Style :
Screw Terminal
Time Format :
Type :
Preset
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC