TM1S/3/120VAC/60HZ
Manufacturer:
Trumeter
Part Number:
TM1S/3/120VAC/60HZ
Category:
Panel Meters - Counters, Hour Meters
Description:
ELEMECH TMR W/ SYNC DRIVE, 120VA
In Stock:
19
Manufacturer :
Trumeter
Category :
Count Rate :
60Hz
Display Characters - Height :
Display Type :
No Display
Ingress Protection :
Input Type :
Voltage
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
Operating Mode :
Output Type :
Panel Cutout Dimensions :
Product Status :
Active
Reset :
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Time Format :
Type :
Timer
Voltage - Supply :
120VAC