BG232VA21CP
Manufacturer:
PFLITSCH
Part Number:
BG232VA21CP
Category:
Cable and Cord Grips
Description:
CABLE GLAND 18-21MM M32 BRASS
In Stock:
9
Manufacturer :
PFLITSCH
Category :
Cable and Cord Grips
Color :
Silver
Conduit Hub Size :
Includes :
Sealing Ring
Ingress Protection :
IP66/IP68/IP69 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Material :
Stainless Steel
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Outside Cable Diameter (Max) :
0.827" (21.00mm)
Outside Cable Diameter (Min) :
0.709" (18.01mm)
Panel Hole Size :
1.260" (32.0mm)
Product Status :
Active
Thread Length :
0.433" (11.00mm)