HFR-10024-0505-R4
Manufacturer:
Kelly Pneumatics
Part Number:
HFR-10024-0505-R4
Category:
Pneumatics, Hydraulics - Preparation/Treatment
Description:
I/P Pressure Regulator 0-100 PSI
In Stock:
5
Manufacturer :
Kelly Pneumatics
Category :
Condensation Capacity :
Connection Method :
NPT1/4
Drain Type :
Features :
24VDC Supply Voltage, 0 ~ 5V Control/Feedback Signal
Filtration Level :
Flow Direction :
Left to Right
Flow Rate :
515SLPM
Fluid Type :
Compressed Air, Inert Gas
Oil Capacity :
Operating Pressure :
110 ~ 150 PSI (0.75 ~ 10.3 bar)
Operating Temperature :
0°C ~ 65°C
Pressure Regulation :
0 ~ 100 PSI (0 ~ 6.9 bar)