KPDO-VPM-06-25-40-V-M
Manufacturer:
Kelly Pneumatics
Part Number:
KPDO-VPM-06-25-40-V-M
Category:
Pneumatics, Hydraulics - Valves and Control
Description:
Solenoid Valve 6V MANF Mount
In Stock:
2
Manufacturer :
Kelly Pneumatics
Category :
Actuator Type :
Connection Method :
Features :
Fluid Type :
Air, Inert Gas
For Use With/Related Products :
Function :
2/2 Normally Closed
Mounting Type :
Operating Pressure :
Orifice Diameter :
0.040" (1.00mm)