KPDO-VPM-24-50-40-V-8
Part Number:
KPDO-VPM-24-50-40-V-8
Description:
Solenoid Valve 24 Volt 1/8 NPT
In Stock:
2
Connection Method :
Threaded 1/8" NPT
Features :
Supply Voltage 24VDC
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Operating Pressure :
Orifice Diameter :
0.040" (1.00mm)