G2CU400V10AL10
Manufacturer:
TELE Controls, Inc.
Part Number:
G2CU400V10AL10
Category:
Protection Relays & Systems
Description:
POWER FACTOR MONITOR PUMPSAVER
In Stock:
1
Manufacturer :
TELE Controls, Inc.
Category :
Protection Relays & Systems
Delay Time :
0.1 ~ 40s
Features :
Automatic Reset
Function :
Ground Fault , Underload
Mounting Type :
DIN Rail
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Trip Range :
40 ~ 415VAC
Voltage - Supply :
12 ~ 400VAC, 24VDC