RISH ELR-4000-LA-96
Manufacturer:
Rishabh Instruments
Part Number:
RISH ELR-4000-LA-96
Category:
Protection Relays & Systems
Description:
EARTH LEAKAGE RELAY PANEL 96X96
In Stock:
10
Manufacturer :
Rishabh Instruments
Category :
Protection Relays & Systems
Delay Time :
0 ~ 30s
Features :
Automatic Reset, Manual Reset, Test Button
Function :
Ground Fault
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Trip Range :
30mA ~ 30A
Voltage - Supply :
20 ~ 40VAC, 60VDC