22WHB500075
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
22WHB500075
Category:
Cable Supports and Fasteners
Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROW
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Natural
Features :
Height :
1.200" (30.48mm)
Length :
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
Mounting Type :
Arrowhead, Winged
Opening Size :
0.500" L x 0.750" H (12.70mm x 19.05mm)
Panel Hole Size :
0.187" (4.75mm)