23EZS0375C0040
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
23EZS0375C0040
Category:
Cable Supports and Fasteners
Description:
CBL CLIP TWIST LOCK NAT PUSH IN
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Natural
Features :
Height :
1.078" (27.38mm)
Length :
0.312" (7.93mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
Material Thickness :
Mounting Type :
Push In
Opening Size :
0.375" (9.53mm)
Panel Hole Size :
0.156" (3.96mm)