22WC500312
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
22WC500312
Category:
Cable Supports and Fasteners
Description:
CBL CLIP SPRING NATURAL FASTENER
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Natural
Features :
Height :
Length :
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
Mounting Type :
Fastener
Opening Size :
0.312" (7.92mm)
Panel Hole Size :
0.182" (4.62mm)
Product Status :
Active
Type :
Clip, Spring
Type Attributes :
Width :
0.500" (12.70mm)