22CC50C0687B
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
22CC50C0687B
Category:
Cable Supports and Fasteners
Description:
CBL CLAMP P-TYPE BLACK FASTENER
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Black
Features :
Height :
Length :
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
0.050" (1.27mm)
Mounting Type :
Fastener
Opening Size :
0.687" (17.45mm)
Panel Hole Size :
0.167" (4.24mm)
Product Status :
Active
Type :
Clamp, P-Type
Type Attributes :
Width :
0.500" (12.70mm)