VWS3750-M
Manufacturer:
Panduit Corporation
Part Number:
VWS3750-M
Category:
Cable Supports and Fasteners
Description:
VERTICAL WIRE SADDLE, .37" X .50
Manufacturer :
Panduit Corporation
Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Natural
Features :
Height :
0.900" (22.86mm)
Length :
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
Mounting Type :
Arrowhead, Winged
Opening Size :
0.375" x 0.474" (9.52mm x 12.05mm)
Panel Hole Size :
0.187" ~ 0.192" (4.75mm ~ 4.88mm)
Product Status :
Active
Type :
Clip, Wire Saddle
Type Attributes :
Width :
0.250" (6.35mm)