DSCA38-20E
Manufacturer:
Dataforth
Part Number:
DSCA38-20E
Category:
Signal Conditioners and Isolators
Description:
STRAIN GAGE SIGNAL CONDITIONER
In Stock:
12
Manufacturer :
Dataforth
Category :
Features :
Input Range (Additional) :
Input Range (Current, Voltage) :
0 ~ 33.3mV
Input Type :
Voltage
Isolation :
1500V
Mounting Type :
DIN Rail
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Output Range :
0 ~ 20mA
Output Type :
Current
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Signal Conditioner
Voltage - Supply :
19 ~ 29VDC