DSCA47S-10
Manufacturer:
Dataforth
Part Number:
DSCA47S-10
Category:
Signal Conditioners and Isolators
Description:
LINEAR. THERMOC. SIG CONDITIONER
In Stock:
12
Manufacturer :
Dataforth
Category :
Features :
Input Range (Additional) :
500 ~ 1750°C
Input Range (Current, Voltage) :
Input Type :
Temperature
Isolation :
1500V
Mounting Type :
DIN Rail
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Output Range :
0 ~ 10V
Output Type :
Voltage
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Signal Conditioner
Voltage - Supply :
15 ~ 30VDC