H3CRA8EAC100240DC100125Q1
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
H3CRA8EAC100240DC100125Q1
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 300HRS 5A 250V
Manufacturer :
Omron Automation
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Delay Time :
0.05 Sec ~ 300 Hrs
Function :
Programmable (Multi-Function)
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Obsolete
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC, 100 ~ 125VDC