PM4HS-H-AC240VS
Part Number:
PM4HS-H-AC240VS
Description:
RELAY TIME DELAY 500HR 5A 250V
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Delay Time :
1 Sec ~ 500 Hrs
Function :
Programmable (Multi-Function)
Mounting Type :
Panel Mount
Termination Style :
Screw Terminal
Timing Initiate Method :
Input Voltage, Trigger Signal
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC