PM4HSDM-S-AC240V
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
PM4HSDM-S-AC240V
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 100SEC 5A 250V
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Delay Time :
0.2 Sec ~ 100 Sec
Function :
On-Delay
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Obsolete
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC