PM4HM-H-AC240VS
Part Number:
PM4HM-H-AC240VS
Description:
RELAY TIME DELAY 500HR 5A 250V
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Mounting Type :
Panel Mount
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC