PM4HA-H-DC12VS
Part Number:
PM4HA-H-DC12VS
Description:
RELAY TIME DELAY 500HR 5A 250V
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Mounting Type :
Panel Mount
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Supply :
12VDC