PM4HA-H-DC125VW
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
PM4HA-H-DC125VW
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 500HR 5A 250V
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Delay Time :
1 Sec ~ 500 Hrs
Function :
Programmable (Multi-Function)
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Obsolete
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Input Voltage, Trigger Signal
Voltage - Supply :
48 ~ 125VDC