QASP5M220AL
Manufacturer:
Crouzet
Part Number:
QASP5M220AL
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 5MIN CHASSIS MT
Manufacturer :
Crouzet
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
Contact Rating @ Voltage :
Delay Time :
0.05 Min ~ 5 Min
Function :
On-Delay
Mounting Type :
Chassis Mount
Product Status :
Obsolete
Relay Type :
Solid State Relay
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Timing Adjustment Method :
Screwdriver Slot
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
220VAC