S1DXM-A4C10H-AC120V
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
S1DXM-A4C10H-AC120V
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 10HR 5A 250V
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
4PDT (4 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Delay Time :
0.05 Min ~ 10 Hrs
Function :
On-Delay
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Obsolete
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
100 ~ 120VAC