H3JA-8C AC200-240 60S
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
H3JA-8C AC200-240 60S
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 60SEC 5A 250V
Manufacturer :
Omron Automation
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Delay Time :
6 Sec ~ 60 Sec
Function :
On-Delay
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Obsolete
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
200 ~ 240VAC