H2C-8R-AC240-B
Part Number:
H2C-8R-AC240-B
Description:
RELAY TIME DELAY 6HRS 6A 250V
Contact Rating @ Voltage :
6A @ 250VAC
Function :
Off-Delay
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Voltage - Supply :
240VAC