H2C-8R AC100/110 B
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
H2C-8R AC100/110 B
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 6HRS 6A 250V
Manufacturer :
Omron Automation
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
6A @ 250VAC
Delay Time :
0.2 Sec ~ 6 Hrs
Function :
Off-Delay
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Obsolete
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
100 ~ 110VAC