CFB-24D-2B-2M
Part Number:
CFB-24D-2B-2M
Description:
RELAY TIME DELAY 2MIN 10A 120V
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 120/240VAC
Delay Time :
1.2 Sec ~ 2 Min
Termination Style :
Plug In, 11 Pin
Voltage - Supply :
24VDC