CFB-115A-5-10M
Part Number:
CFB-115A-5-10M
Description:
RELAY TIME DELAY 10MIN 10A 120V
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 120/240VAC
Delay Time :
6 Sec ~ 10 Min
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)
Voltage - Supply :
115VAC