CFB-24A-8-5S
Part Number:
CFB-24A-8-5S
Description:
RELAY TIME DELAY 5SEC 10A 120V
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 120/240VAC
Delay Time :
0.05 Sec ~ 5 Sec
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Voltage - Supply :
24VAC