CSB-24A-2-30S
Part Number:
CSB-24A-2-30S
Description:
RELAY TIME DELAY 30SEC 10A 120V
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 120/240VAC
Delay Time :
0.3 Sec ~ 30 Sec
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)
Voltage - Supply :
24VAC