CDB-115A-2-10M
Part Number:
CDB-115A-2-10M
Description:
RELAY TIME DELAY 10MIN 10A 120V
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 120/240VAC
Delay Time :
6 Sec ~ 10 Min
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Voltage - Supply :
115VAC