3RP25052BT20
Manufacturer:
Siemens
Part Number:
3RP25052BT20
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY
Manufacturer :
Siemens
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
3A @ 250VAC
Delay Time :
0.05 Sec ~ 100 Hrs
Function :
Programmable (Multi-Function)
Mounting Type :
DIN Rail
Product Status :
Active
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Spring Terminal
Timing Adjustment Method :
Screwdriver Slot
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
400 ~ 440VAC