TDB230AL
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
TDB230AL
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DEL 1023SEC 10A 120V
In Stock:
1
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 120/240VAC
Delay Time :
1 Sec ~ 1023 Sec
Function :
Off-Delay
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Active
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
DIP Switches
Timing Initiate Method :
Input Voltage, Trigger Signal
Voltage - Supply :
230VAC