H3Y-4 AC100-120 10S
Part Number:
H3Y-4 AC100-120 10S
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 10SEC 3A 250V
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
4PDT (4 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
3A @ 250VAC
Delay Time :
0.5 Sec ~ 10 Sec
Function :
Off-Delay, On-Delay
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
100 ~ 120VAC